Ekonomi

Keçiören Belediyesi hayatta kalan binlerce kişiyi tedavi etti

Keçiören Belediyesi’nin depremzedelerin yaralarını sarmak üzere deprem bölgesinde görevlendirdiği veteriner hekimler, leylekten köpeğe, kuzudan kediye binlerce canlıyı tedavi etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, hayvanların bakım ve tedavisi için görevlendirilen veteriner hekimler ve yardımcı işçiler, bölgedeki hem enkaz altından çıkarılan hem de olumsuz kurallardan etkilenen canlılar için yoğun çaba sarf etti.

Hayvanları sağlık kontrolünden geçiren gruplar, gerekli gördüklerinde cerrahi müdahale de yaptı. Öte yandan gruplar, deprem bölgesindeki il, ilçe ve köylerde de AFAD koordinasyonunda gıda dağıtımı yaptı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, asrın afetinden olumsuz etkilenen hayvanların tedavisi için afet bölgesindeki veteriner hekimlerin özverili bir şekilde çalıştığını belirterek, şunları söyledi:

“Biz depremzedelerimizin yaralarını sararken bir yandan da can dostlarımızı tedavi ettik. Veteriner hekimlerimiz afet bölgesindeki olumsuz koşullardan etkilenen ve enkaz altında kalan hayvanlarımızın bakım ve tedavileri için aralıksız çalıştı. ve yanlarında getirdikleri ekipmanlarla siz değerli dostlarımızın ihtiyacı olan bakım ve tedavi hizmetini sağladık.Hayvanlarımızın sağlığına kavuşması için emeği geçen tüm veteriner hekimlerimize teşekkür ederiz.”

narliderehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu